Rzadko kiedy myślimy o uśmiechu, śmiejemy się spontanicznie. Powody są różne: gdy usłyszymy dowcip, gdy spotkamy znajomego na ulicy, gdy tulimy w ramionach dziecko. Chociaż na świecie istnieje tysiące kultur, obyczajów, to uśmiech jest międzynarodowy i wszędzie oznacza to samo.
Ludzie postrzegają tych, którzy się uśmiechają, za bardziej pewnych siebie i atrakcyjnych. Uśmiech przyciąga i jest zaraźliwy. Pozwala przełamać lody i wytworzyć przyjazną atmosferę.
Wiesz, że uśmiech może także poprawić Twoje zdrowie? To już zostało dowiedzione naukowo. Gdy się śmiejesz, w organizmie podnosi się poziom serotoniny i uwalniane są endorfiny. Wpływa to na lepsze samopoczucie, doskonały humor. Zmniejsza się nawet odczuwanie bólu. Wygląda na to, że śmiech jest najbezpieczniejszym i najprostszym lekiem, który możemy, a nawet powinniśmy stosować jak najczęściej, śmiech może również łagodzić pewne symptomy stanów chorobowych, takich jak problemy z trawieniem czy wysokie ciśnienie krwi.
Z uśmiechem na twarzy łatwiej też przegonić zły humor. Uśmiechaj się jak najczęściej – będziesz nie tylko ładniej (i młodziej) wyglądać, ale także żyć dłużej i zdrowiej!Czy wiesz że, istnieje cała dziedzina zajmująca się leczeniem śmiechem? To gelotologia. Zakłada, że spontaniczny śmiech pomaga rozładować napięcie, stres i frustracje.

Total Page Visits: 824 - Today Page Visits: 4